2016 - 2017 Üsküdar Üniversitesi Mezuniyet Töreni

Üsküdar Üniversitesi görkemli törenle 4. mezunlarını verdi

 

Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen Üsküdar Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreniyle; ön lisans, lisans ve yüksek lisans bölümlerinden mezun 3 bin 808 öğrenci, diplomalarını görkemli bir törenle aldı. Duygulu anların yaşandığı törende Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan mezunlarını alınlarından öperek “Son Ders ve Mezunlara Veda” başlıklı konuşmasını yaptı. Törende 7 Haziran 2016’da İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit olan Üsküdar Üniversitesi Fizyoterapi öğrencisi polis memuru Duha Beker de anıldı. Fizyoterapi bölümü öğrencileri, diplomalarını alırken Duha Beker’i de unutmayarak “Seni unutmayacağız” yazılı pankart açarak salonda dakikalarca ayakta alkışlandı.
 
Üsküdar Üniversitesi, 2016-2017 Akademik Yılı ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunlarını vermenin mutluluğunu ve gururunu yaşadı. Ataşehir Ülker Sports Arena’daki mezuniyet töreninde 3 bin 808 öğrenci diplomalarını aldı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Mutlaka bir amacınız ve yol haritanız olsun”
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Son Ders ve Mezunlara Veda” başlıklı konuşmasında eğitimin ömür boyu sürdüğünü belirterek şunları söyledi:
“Mesleğinizi yaparken ne yaptığınız kadar nasıl yaptığınız da önemli. Özellikle sağlık alanında çalışacak mezunlarımız size danışan hasta ve hasta yakınlarını sanki ailenizin bir üyesi gibi düşünmeyi ihmal etmeyin. Üniversiteye başladığınızda bir kıvılcımdınız şimdi alev oldunuz bundan sonra bulunduğunuz yeri ısıtacak, aydınlatacak ve canlandıracaksınız. Burada öğrendiğiniz bilgileri kendinizi geliştirerek hayatınızın sonuna kadar götürmeniz önemli. Mutlaka hayatta bir hedefiniz olmalı, yaşam amacınız olmalı. Bunun için nereye gittiğinizi bilmeniz gerekiyor onun için de mutlaka bir yol haritanız olmalı. Daha iyilerden mutlaka yardım alın danışmadan karar vermeyin. Gelecek projeleriniz olmalı hedefe giderken karşınıza çıkan zorluklardan asla yılmayın. Uçurtmayı uçuran rüzgâr değil uçurtmanın rüzgâra karşı aldığı pozisyondur. O nedenle siz olaylara karşı doğru pozisyon alırsanız o pozisyon sizi uçurabilir. Doğru pozisyonu almak için ne yapacağız? Bir bilenden yardım alacağız. Kendimizi tanıyacağız, niyetimize bakacağız. Niyetimiz iyiyse ve ilkeli yaşamayı başarıyorsak iyi pozisyonu mutlaka yakalıyoruz. Bireysel fayda yerine toplumsal faydayı hedefleyen kişiler başarılı oluyor.”

 

Rektör yardımcılarının mutlu günü


Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Zelka ve Prof. Dr. Muhsin Konuk da Üsküdar Üniversitesinin 4. mezuniyet töreninde kızlarını mezun etmenin gururunu yaşadı. Prof. Dr. Mehmet Zelka, Fen Bilimleri Enstitüsü Moleküler Biyoloji Bölüm Birincisi Meryem Kevser Zelka’yaProf. Dr. Konuk ise bu yıl psikoloji bölümünden mezun olan kızı Büşra Konuk’a kendi elleriyle diplomasını verdi.
 

Törende, üniversiteden birincilikle mezun olan öğrenciler konuşma yaptı

Törende ön lisans birincisi Odyometri bölümünden Mehtap Dölen, lisans birincisi Sosyal Hizmetler Bölümünden Nurefşan Tomaç ve yüksek lisans mezunlarını temsilen Lebriz Canpoyraz Germen konuşma yaptı.
Üsküdar Üniversitesinde okuyan yabancı öğrencileri temsilen de Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümünden Muna Mohamed Abdalla bir konuşma yaptı.

 

Mezuniyet Töreninde Tarhan, birincileri alınlarından öptü Lisans birincisi Nurefşan Tomaç ve ön lisans birincisi Mehtap Dölen, konuşmalarının ardından yaş kütüğüne plaka çaktı. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarhan, birinci olan öğrencilerini alınlarından öptü.
 

Mezuniyet Töreninde Sosyal Sorumluluk Özel Ödülü


Törende terör olaylarını protesto amacıyla İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencisi İsa Kör’e de Sosyal Sorumluluk Özel Ödülü verildi.

Bayrak ve flama teslim törenlerinin de gerçekleştirildiği programda mezun öğrencilerden Begüm Aygördü, bayrağı Mücahit Ayhan’a, flamayı ise lisans birincisi Nurefşan Tomaç, Ayça Turan’a teslim etti.
MezuniyetTöreni sonunda mezunlar Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur eşliğinde Üsküdar Üniversitesi andını okudular. Ataşehir Ülker Arena’da gerçekleştirilen coşkulu mezuniyet töreni, yeni mezunların kep atmaları ile sona erdi.